PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=547977}
5,7 62 560
ocen
5,7 10 1 62560
5,4 11
ocen krytyków
Paranormal Activity 2
powrót do forum filmu Paranormal Activity 2

Uważam pomysł, aby te wszystkie nieprawdopodobne rzeczy przydarzały się w kręgu
bliskich ludzi za świetny, ale mam pewne wątpliwości. Być może nie mam racji, bo
pierwszą część oglądałam dawno, już dwa lata temu. Otóż wiem, jak się ma pierwsza
część do trzeciej oraz druga do trzeciej, ale nie wiem co ma pierwsza do drugiej i
odwrotnie. Zrozumiałam to w ten sposób, że najpierw złe rzeczy zaczęły przydarzać się
młodszej z sióstr, potem jednak mąż Kristi przeniósł klątwę na Katie i demon przeniósł
się tam. Pierwsza część opowiada o losach starszej z sióstr, kiedy już klątwa została na
nią przeniesiona i dzieje się jakby równolegle (prawie) z czasem trwania drugiej części.
Kończy się jednak trochę inaczej, ponieważ (jeśli dobrze pamiętam) w 1. części Katie
zabija Micah, ale potem sama ginie postrzelona przez ochronę/ policję. Tymczasem w 2.
części Katie po zabiciu męża włamuje się do mieszkania siostry, zabija ją i jej męża, a
małego porywa i nigdy jej nie odnaleziono. W tym momencie tkwi tu olbrzymia
niespójność i nie ukrywam trochę burzy mi to oglądanie filmu, który lubiłam odbierać
jako dokumentalny dzięki takiej, a nie innej pracy kamery i gry aktorskiej. (ogólnie
świetny sposób, żeby w ten sposób film pokazać i świetna realizacja tegoż pomysłu -
momentami czułam się, jakbym oglądała "Strefę 11", którą "nielegalnie" oglądałam za
młodu i na niektórych odcinkach niesamowicie się bałam...

Monaco_filmweb

nie ma niespojnosci, bo do 1 czesci sa nakrecone 3 rozne zakonczenia...
faktycznie w "dvd screener ending" policja zabija katie... te zakonczenie widzialem jako pierwsze bo na filmie oczywiscie nie bylem w kinie, tylko w nocy na kompie do snu zapodalem ;-)
w "theatre ending" czyli zakonczeniu pokazywanym w kinach, opetana katie rzuca cialem micah w kamere po czym zlowieszczo sie do niej szczerzy :-) swoja droga te zakonczenie jest zdecydowanie najlepsze!
jest jeszcze "alternate ending" gdzie na koniec podrzyna sobie gardlo.
polecam zobaczyc wszystkie 3 warianty zakoncznen, da sie pewnie gdzies sciagnac z sieci ;-)

Monaco_filmweb

tak w ogole to skonczylem przed chwileczka ogladac 3 czesc, no i faktycznie poki co historia zamyka sie w spojna calosc... nie wiem jeszcze co wymysla w 4, ale sie dowiem jak wersja dvdrip pojawi sie na necie ;-) a z tego co widze w 2013 ma byc 5 czesc... lekka przesada jak dla mnie, ze zrobili z tego dosyc oryginalnego pomyslu takiego tasiemca i mimo, ze lubie maratony filmowe to pare czesci tej serii pod rzad bym raczej nie zdzierzyl ;-)

ocenił(a) film na 5
daro_3

Aaaa, chyba że tak. Alternatywne zakończenia mają sens. :) I do tego pokazywane kątem oka innego bohatera. A ja starałam się to złożyć w "misterną" całość i wyszło jak wyszło. :) Dzięki za odpowiedź.

Swoją drogą, do tego filmu mam olbrzymi sentyment, bo dawno się tak nie bałam, jak przy pierwszej części. Przy drugiej już wiedziałam, czego się spodziewać, więc aż tak przerażona nie byłam, ale pierwsza część...!

Też uważam, że pięć części to przesada, tym bardziej, że cały czas bazują na tym samym pomyśle... Drugą część fajnie się np. oglądało, miała swój klimat, podobny do pierwszej, ale lubię takie, miała trochę inną fabułę, jednak po obejrzeniu pierwszej części - mimo że było to bardzo dawno temu - już czegoś brakowało, strach aż tak nie wciskał człowieka w fotel. Im dalej będą kręcili kolejne części, tym bardziej to będzie odgrzewany kotlet. Ale mimo to jestem ciekawa 4. części - co oni wymyślą?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones